کاربران مرورگر مشهور مایکروسافت کم هوشترند

نتایج مطالعه آن لاینی که بر روی کاربران مرورگرهای مختلف انجام گرفته نشان می دهد کاربران مرورگر مایکروسافت‌ نسبت به کاربران دیگر مرورگرها از سطح هوشمندی پایین تری برخوردارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکتی به نام "OptiQuant" که در زمینه هوش سنجی فعالیت دارد نتایج مطالعه آن لاینی را بر روی اینترنت منتشر کرده که در آن به بررسی سطح هوش کاربران مرورگرهای مختلف اینترنتی و گروه بندی آنها پرداخته است.

بر اساس این مطالعه کاربران گوگل کروم، فایر فاکس، سفری و اوپرا همگی از سطح هوشمندی بالاتر از متوسط برخوردار هستند اما کاربران اینترنت اکسپلورر از سطح هوشی پایین تر از حد متوسط برخورداراند.

این نتایج چندان تعجب برانگیز نیستند زیرا مرورگرهایی مانند فایرفاکس و اوپرا معمولا توسط کاربران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که اینترنت اکسپلورر که برنامه قراردادی سیستم عامل ویندوز به شمار می رود معمولا مورد استفاده افراد بی تجربه و افرادی که به جز اکسپلورر مرورگر دیگری نمی شناسند، استفاده می شود.

تفکیک اطلاعاتی در میان نسخه های مختلف اینترنت اکسپلورر می تواند از این نظریه پشتیبانی کند. کاربران نسخه های قدیمی تر این مرورگر از قبیل نسخه 6 و 7 آن، در رتبه پایین تر هوشی از کاربران نسخه های 8 و 9 قرار دارند.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، کاربران مرورگر اوپرا بالاترین میزان سطح هوشمندی را در میان کاربران دیگر مرورگرها به دست آورده اند. فایرفاکس، کروم و سفری نتایج نسبتا مشابهی با یکدیگر دارند اما سطح هوشمندی کاربران این مرورگرها نسبت به اوپرا پایین تر است.

/ 0 نظر / 8 بازدید